Image
Τετάρτη 21 Αυγούστου 2019 22:55 Αθλητισμός

Ολυμπιακός-Κράσνονταρ: Με 1-0 προηγείται η ελληνική ομάδα στο ημίχρονο

Ημίχρονο στο παιχνίδι του Ολυμπιακού με την Κράσνονταρ στο Καραϊσκάκη, στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τα πλέι οφ του Champions League. Οι «ερυθρόλευκοι» προηγούνται με 1-0, χάρη στο εξαιρετικό γκολ που σημείωσε ο Γκερέρο στο 30', έπειτα από ωραία ενέργεια του Μασούρα.

Η ελληνική ομάδα φαίνεται να ελέγχει το παιχνίδι, είδε έναν από τους πιο επικίνδυνους παίκτες των Ρώσων, τον Καμπελά, να αποχωρεί τραυματίας από τον αγωνιστικό χώρο, ενώ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων είχε μια μεγάλη ευκαιρία με τον Βλμπουενά να κάνει το 2-0.

Μένει ακόμη ένα ημίχρονο για να φανεί εάν η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς θα πάει στη ρεβάνς με αυτό το προβάδισμα -ή με μεγαλύτερο- ή εάν οι φιλοξενούμενοι μπορέσουν να αλλάξουν την αρνητική για αυτούς κατάσταση.