Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2019 20:11 Αθλητισμός

Γ Εθνική: Επιστροφή στα αποτελέσματα για ΠΟΑ, νίκες για Ηρόδοτο και Γιούχτα

Έκλεισε η αυλαία της 14ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου της Γ Εθνικής, με τον ΠΟΑ να επιστρέφει στις νίκες, αφού επικράτησε στο Ρέθυμνο επί του Ρεθυμνιακού με 0-1, Το νικητήριο τέρμα για την ομάδα του Ατσαλένιο το πέτυχε ο Καιμακαμούδης στο 85΄.

Στις Αρχάνες, ο Γιούχτας επικράτησε με 1-0 με αντίπαλο την ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, σε ένα παιχνίδι που οι ποδοσφαιριστές του Μηνά Πίτσου είχαν την υπεροχή, με το νικητήριο τέρμα να έρχεται στο 60΄ με σκορερ τον Βολονάκη.

Σπουδαία νίκη πήρε ο Ηρόδοτος με 1-2 απέναντι στον Πόρο στο Μαρτινέγκο, σε ένα παιχνίδι χορταστικό με πολλές φάσεις. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Πήλιο από το σημείο του πέναλτι στο 32', αλλά πριν τελειώσει το πρώτο μέρος ο Ηρόδοτος ισοφάρισε με τον Αννιτσανάκη. Το τελικό αποτέλεσμα ήρθε στο 83' με το γκολ του Γκίνη.

Σπουδαία νίκη σημείωσε και ο Πανακρωτηριακός απέναντι στον Άγιο Νικόλαο με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Στο 31' ο Δρακάκης άνοιξε το σκορ και ο ίδιος παίκτης στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 2-0.