Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου 2019 10:30 Αθλητισμός

Δώνης στους παίκτες του Παναθηναϊκού: Να μας προβληματίσει η εικόνα

Μπορεί ο Παναθηναϊκός να επικράτησε της Λαμίας με 2-0 στο ΟΑΚΑ, το βράδυ του Σαββάτου (14/12), ωστόσο ο Γιώργος Δώνης δεν ήταν ικανοποιημένος από την απόδοση των παικτών του. Ο Έλληνας τεχνικός ήταν προβληματισμένος με την εικόνα της ομάδας του στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.

Τόσο στο ημίχρονο όσο και μετά το τέλος του παιχνιδιού ο προπονητής του «τριφυλλιού» έκανε παρατηρήσεις στους ποδοσφαιριστές του, ενώ τους ανέφερε πως το πρώτο μέρος ήταν το χειρότερο που έχουν κάνει στην τρέχουσα σεζόν.

«Είναι σημαντικό ότι νικήσαμε, όμως θα πρέπει να μας προβληματίσει η εικόνα μας και κυρίως η απόδοσή μας στο πρώτο ημίχρονο. Ήταν το χειρότερο ημίχρονό μας και θα πρέπει να το ξεχάσουμε και να βρούμε τον τρόπο να παίζουμε καλύτερα», τόνισε ο Δώνης, σύμφωνα με τα «πράσινα» ρεπορτάζ.

Ο Έλληνας τεχνικός είχε και τετ-α-τετ με πολλούς ποδοσφαιριστές. Ένας εξ αυτών ήταν ο Φεντερίκο Μακέντα, ο οποίος σε ακόμα ένα παιχνίδι δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα και έχασε αρκετές ευκαιρίες. Ο Ιταλός φορ παραμένει στα μόλις τρία τέρματα στη σεζόν, κάτι που δημιουργεί «πονοκέφαλο» στον Παναθηναϊκό.