Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020 20:50 Αθλητισμός

Champions League LIVE: Ολυμπιακός - Μάντσεστερ Σίτι 0-1

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται στο Γεώργιος Καραϊσκάκης την Μάντσεστερ Σίτι για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

41'

Ο Φόντεν εκτέλεσε το φάουλ, ο Σα μάζεψε σταθερά.

20:36

40'

Δυνατό μαρκάρισμα του Καμαρά στον Στέρλινγκ. Φάουλ για τη Σίτι από δεξιά όπως κάνει επίθεση.

20:36

Η απόκρουση του Σα στο σουτ του Ζεζούς.

20:35

39'

Τσαμπουκάς Ραφίνια - Στέρλινγκ. Από μία κάρτα βλέπουν οι δύο παίκτες.

20:34

Αυτό είναι το πρώτο γκολ που δέχεται φέτος στο Καραϊσκάκης ο Ολυμπιακός.

20:33

36'

ΓΚΟΛ 0-1 για τη Σίτι. Ο Ζεζούς έδωσε στον Στέρλινγκ, αυτός με τακουνάκι μέσα στην περιοχή έδωσε στον Φόντεν, ο οποίος με πλασέ άνοιξε το σκορ.

Στον Ολυμπιακό διαμαρτύρονται πως στην προηγούμενη φάση είχε γίνει φάουλ στον Ντρέγκερ, στη μεσαία γραμμή.

20:31

35'

Δεν πέρασε η μπαλιά του Πέπε στον Φορτούνη.

20:30

35'

Παλικαρίσιο φάουλ κέρδισε ο Πέπε στον χώρο της μεσαίας γραμμής.

20:29

Η ασφυκτική πίεση της Σίτι στον Ολυμπιακό:

20:29

33'

Όλα καλά, σηκώθηκε ο Σεμέδο.

20:28

33'

Ο Σεμέδο πιάνει τον αριστερό του αστράγαλο.

20:28

32'

Γύρισμα του Κανσέλο από δεξιά, μπλόκαρε ο Σα.

20:27

31'

Μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι. Ο Σα σταμάτησε σε τετ α τετ τον Ζεζούς.

20:27

31'

Ο Καμαρά έχει έρθει πιο κεντρικά, ο Πέπε έχει πάει στη θέση του. Αριστερά και λίγο πιο μπροστά.

20:26

30'

Ο Εμβιλά έβαλε υπέροχα το πόδι για να κόψει τον Ζεζούς.

20:25

29'

Συνέχεια στο ματς.

20:24

29'

Περνά προσωρινά εκτός αγώνα ο Ρόδρι.

20:24

28'

Ο Καμαρά σταμάτησε με φάουλ τον Ρόδρι στη μεσαία γραμμή. Φαίνεται να πονάει ο Ισπανός.

20:23

27'

Ο Φόντεν εκτέλεσε το φάουλ, έδιωξε με κεφαλιά ο Μπα. Πέρασε η δύσκολη στιγμή.

20:22

26'

Φάουλ του Μπα στον Ζεζούς λίγο έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού και αριστερά, όπως κάνει επίθεση η Σίτι.

20:21

25'

Ο Φορτούνης έκανε κακή πάσα στον Ντρέγκερ που είχε ανέβει.

20:20

24'

Στα τελευταία λεπτά δεν απειλείται ο Ολυμπιακός με την ίδια συχνότητα όπως στο ξεκίνημα, δεν μπορεί όμως και να βγει μπροστά.

20:19

Επόμενο γκολ, κόρνερ, κάρτες, σκόρερ & αμέτρητα ειδικά στοιχήματα για το Ολυμπιακός-Μάντσεστερ Σίτι στη Stoiximan! Δες τις αποδόσεις!

20:19

23'

Λάθος πάσα του Γκιντογάν, πλάγιο άουτ για τον Ολυμπιακό.

20:17

21'

Ο Ολυμπιακός κυκλοφόρησε τη μπάλα για περίπου ένα λεπτό, αλλά στο δικό του μισό.

20:15

19'

Ο Ολυμπιακός θα πρέπει σίγουρα να ανεβάσει την απόδοσή του. Ο Έντερσον είναι μέχρι στιγμής θεατής.

20:13

17'

Η μπάλα βρήκε στο πρόσωπο τον Πέπε μετά από γέμισμα του Ρόδρι. Στο έδαφος ο Πορτογάλος.

20:12

16'

Απομακρύνει με κεφαλιά ο Σεμέδο, πολιορκεί την άμυνα του Ολυμπιακού η Σίτι.

20:11

16'

Ο Μπα δεν κατάφερε να διώξει σωστά, κόρνερ για τη Σίτι.

20:10

15'

Μακρινό σουτ του Φόντεν έξω από την περιοχή με το αριστερό, η μπάλα άουτ.

20:09

Stoiximan: Το παιχνίδι σου καλύτερο με πλούσιο Live betting & ειδικά στοιχήματα για σκόρερ, κάρτες, κόρνερ για το Ολυμπιακός-Μάντσεστερ Σίτι!

20:09

13'

Διώχνει σε κόρνερ ο Μπα προτού η μπάλα φτάσει στον Σίλβα.

20:08

13'

Σέντρα του Γκιντογάν, έδιωξε ο Μπα με κεφαλιά.

20:08

12'

Μπαλιά του Ραφίνια στον Φορτούνη, ήταν οφσάιντ ο αρχηγός του Ολυμπιακού.

20:07

11'

Η Σίτι φτάνει πολύ εύκολα μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού.

20:06

10'

Νέα τελική της Σίτι, πάλι μέσα από την περιοχή. Η κεφαλιά του Ζεζούς κατέληξε στα χέρια του Σα.

20:06

10'

Ο Ολυμπιακός δυσκολεύεται πολύ να κρατήσει μπάλα.

20:05

9'

Ο Ζεζούς έκανε σουτ μέσα από την περιοχή, έβαλε την κόντρα ο Σεμέδο.

20:05

9'

Ο Φόντεν έκανε δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά, μπλόκαρε ο Σα.

20:04

8'

Ο Σα έδιωξε λανθασμένα, αλλά αυτό δεν κόστισε στον Ολυμπιακό. Η Σίτι συνεχίζει να πιέζει.

20:03

7'

Σέντρα του Μεντί από αριστερά, απομάκρυνε ο Σεμέδο με το κεφάλι.

20:02

Δείτε το video με το ένα λεπτό σιγής στη μνήμη του Μαραντόνα:

20:00

4'

Κεφαλιά του Μπερνάρντο Σίλβα, η μπάλα ψηλά πάνω από το δοκάρι.

20:00

4'

Η Σίτι κρατάει αυτή τη μπάλα στο ξεκίνημα του αγώνα.

19:59

3'

Πολύ δυνατό σουτ του Ρόδρι έξω από την περιοχή, ο Σα μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.