Image
Πέμπτη 13 Αυγούστου 2020 09:20 Αθλητισμός

Από την κόλαση στον παράδεισο η Παρί! Μυθική ανατροπή και αποκλεισμός της Αταλάντα

Από την κόλαση στον... παράδεισο η Παρί! Η Αταλάντα κρατούσε το προβάδισμα μέχρι το 90΄, όμως οι παίκτες του Τούχελ βρήκαν δύο τέρματα στις καθυστερήσεις, παίρνοντας το εισιτήριο για τα ημιτελικά.

Στο 26ο λεπτό ο Ζαπάτα επέμεινε, πήρε τις κόντρες και έστρωσε στον Πάσαλιτς που με άπιαστο πλασέ στην κίνηση, δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Νάβας για το 1-0.

Στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν μετά από βαθιά μπαλιά, ο Νεϊμάρέκανε το γύρισμα και ο προωθημένος Μαρκίνιος έφερε το ματς στα ίσα.

Δυο λεπτά αργότερα ο Εμπαπέ βρέθηκε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας ξανά, γυρισε στον Τσούπο Μοτίνγκ και αυτός πλάσαρε σε κενή εστία για το 2-1 και μία μυθική ανατροπή.