Παναθηναϊκός: Βγήκαν στους δρόμους οι φίλοι του «τριφυλλιού»
Ο Παναθηναϊκός τα κατάφερε. Το «τριφύλλι» υπέταξε την περυσινή τροπαιούχο, Ρεάλ Μαδρίτης με 95-80 και «έραψε» το 7ο αστέρι στο έμβλημά του, όντας πλέον ο πρωταθλητής της Ευρώπης.
Οι φίλαθλοι των «πράσινων» έχουν βγει στους δρόμους και πανηγυρίζουν τη σπουδαία κατάκτηση, η οποία ήρθε ύστερα από μία σεζόν όπου ο Παναθηναϊκός τερμάτισε στην 17η θέση της κατάταξης και μέσα σε λίγους μήνες, υπό τις οδηγίες του Εργκίν Αταμάν, κατάφερε να φτάσει στην κορυφή της Ευρώπης.
madata.gr